PRE KOHO

Horolezci a vysokohorskí turisti – každý, kto už bol vo „vysokých horách“ vie, aká dôležitá je aklimatizácia pre náročný výstup a bezpečný vzostup. U niektorých ľudí sa problém s nadmorskou výškou začína prejavovať už vo výškach nad 2 500m. Preto v našich podmienkach je aklimatizácia bez cestovania za výškou nemožná. Aklimatizácia pomocou Hypoxickej terapie umožní simuláciu vysokohorského prostredia až do výšky 6 400m, a tým pomáha výrazne eliminovať, alebo úplne potlačiť nežiaduce pocity a stavy spojené s vysokou nadmorskou výškou, v niektorých prípadoch končiace akútnou výškovou chorobou (AMS – Acute Mountain Sickness).

Športovci – Hypoxická terapia je predovšetkým určená vytrvalostným športovcom. Veslovanie, cyklistika, beh na dlhšie trate, plávanie, beh na lyžiach a všade tam, kde dochádza k opätovnému extrémnemu zaťaženiu, ktoré potrebuje rýchle a neustále okysličenie svalstva a krvi. Na základe terapie únava a opotrebovanie svalstva prichádza neskôr, a následne sa podstatne skracuje čas regenerácie.

Nešportová verejnosť – okrem zvyšovania fyzickej výkonnosti a adaptáciu na vyššiu nadmorskú výšku, hypoxico prináša výhody aj pre širokú verejnosť. IHT terapia (Intermittent Hypoxic Therapy) – veľmi pohodlná a nenáročná terapia, veľmi pozitívne ovplyvňuje liečbu viacerých civilizačných chorôb. Napr. alergia, astma, nespavosť, poruchy tvorby krvi, cukrovka a pod. Nezanedbateľným prínosom je aj celkové zlepšenie fyzického stavu, pokles krvného tlaku, ako doplnková terapia pri redukčných diétach, celkové zníženie vnútorného napätia a stresu.

TlačE-mail